Leírás
Kamairi japán oolong tea 45 gr

Kamairi japán oolong tea
(Takachiho és Minami Sayaka)
青・有機烏龍茶【台湾風】45g
Kamairi tajvani stílusú japán oolong tea
A tea platina díjat nyert a 2021-es Nihoncha Tea Versenyen.
Japán elsősorban a zöld teáiról ismert, pedig pár évtizede még a fekete teák országa volt és persze egy sor különleges teát is gyártanak gyakorlatilag mindenféle teából. Egy részük endemikus, valamilyen történelmi okból zárványként maradt ott, más helyeken helyi termelők próbálkoznak és gyártanak különleges teákat.
Japánban nagy a vonzódás a kontinentális Ázsia tea hagyományához, ne felejtsük el az eltéphetetlen kötelékeket, amik Tajvannal, Kínával és Koreával kötik össze az országot, még ha erról másoknak nincs is ilyen pozitív emléke. Szóval van igény más kultúrák más teáira és ezt szolgálja ki Miyazaki Sabou, amikor teljesen vegyszermentes ültetvényén türkizzöld oolong teákat gyárt. Ezek sütött sodrott teák enyhe fermentációval. Az alapanyag elegendő katechint és más polifenolt tartalmaz az aromák sokféleségének termeléséhez.
A felmelegített tea illata balzsamos, lejárt édes női Moschus parfüm illatára emlékeztet, leginkább ez a balzsamos pézsma érződik, szerencsére nem mesterséges, mint az igazi parfümökben. Az öntet sűrű, olajos, egyenletes, az íze sűrűbb, mint a tajvani oolongok és nincs benne fémes Guan Yin érzés. Gyorsan lekerekedik és itatja magát, de bizonytalanul is hagy, hogy hol is vagyunk valójában. Felvillan néhány sok oolong emlék. A tea sűrű, sokat ad, tele van vele a délután. Nem kérdőjeleződik meg semmi, de Wuyi hegyei továbbra is ott emelkednek a láthatár szélén.
Ezt a teát a helyi Takachiho és Minami Sayaka variánsokból szedték. A nyári szedésű teát tajvani stílusban dolgozták fel.
Az ültetvény 2014-ben és 2021 -ben platina díjat nyert a Nihoncha versenyen fekete / oolong tea és kamairicha kategóriában.
Ez a tea és a termelő oolong és fekete teái az új alternatív japán tea versenyen platina díjat nyertek 2022-ben.
Az eredeti csomagolás 45 grammos.
A Miyazaki Sabo 株式会社宮﨑茶房 cég 1983 óta csak organikus módszerekkel, vegyszerek, műtrágyák használata nélkül termeszt és gyárt teát, 2001 óta a JAS rendszerében igazolt BIO tea. A cég 2014-ben külön platinadíjat nyert a japán teák versenyén.
„Olyan biztonságos, finom teát szeretnénk készíteni, ami jót tesz az egészségünknek.”
A kamairichát részletesebben itt mutattuk be >>>>
Miyazaki és egyáltalán a déli sziget Kyushu teáiról itt olvashat.
Miyazaki Sabou kamairi oolong és fekete teái az új alternatív japán tea versenyen platina díjat nyertek 2022-ben.

















Értékelések
Még nincsenek értékelések.