kumidashi japán teáscsésze készlet. A készlet öt csészéből áll, az ár az öt csészére vonatkozik.
A kumidashi általában egy nagyon szép kivitelezésű kicsinyített chawan és éppúgy, mint a chawanok nagyon sokféle formája lehet. Eredetileg arra használták, hogy a teaszertartás előtt a teaház tornáca alatt várakozó vendégeknek amolyan fogadó teát szolgáljanak fel benne, de mára külön csészekészletté vált, amiben bármilyen teát fogyaszthatunk. A mérete nagyon kényelmes, 9,6 cm széles, 6,1 cm magas, tényleg egy kis chawan, kb 1,0 dl űrtartalmú
A csészék az ún. Akazu kerámia termékei, ami a Nara-korban (710-794) keletkezett. Az eredeti műhelyek egy része áll és a mázazási technikák is nagyon régiek, a XVI. századig nyúlnak vissza (shino, oribe, kizeto, és ofuke).
Hét fő mázféleséget használnak, amit aztán más felületkezelési technikákkal teszenk még változatosabbá, ilyen pl. a "herahori", amiben egy késsel húznak mintákat a darabra. Érdekes még az inka, amely előre elkészített nyomóformás minták alkalmazását jelenti. Amikor bambusz, vagy fém eszközzel párhuzamos, hullámos. spirál és egyéb mintákat húznak a lágy, félkész darabra, azt kushimének nevezzük. A mishimade egy eredetileg koreai technika, amivel fehér krizantém mintát aplikálnak az áttetsző sötétzöld máz alá. Az Akazu kerámia termékei változatosságuk és finom kivitelezésük miatt nagyon keresettek az enteriőrök, konyhék kialakítása, felszerelése során. Jelenleg 41 cég foglalkozik Akazu kerámiával, ezek között 11 nemzeti művésznek számít, pontosabban a japán művészeti akadémia is elismeri a munkásságukat.