Tokoname japán sencha teáskanna az eddigi fehér modellt ez a krémszínű váltja.
Ritka, mint a fehér holló. Ez azért így túlzás, de nem gyakran használt ez a krémfehér alapanyag, ami a kannának eleganciát, a teának pedig jó ízt kölcsönöz. Bár hasonlít a bofurákra ez nem vízforralásea, hanem teakészítésre használatos.
A kanna 14 cm széles 10 cm magas.
A Tokoname 常滑焼 egyike a hat ősi japán kerámiaközpontnak (六古窯 Rokkoyō - ezej a Tokoname, Bizen, Echizen, Tamba, Seto, Shigaraki)
A XII. században már széles körben elterjedt volt a Tokoname kerámia használata. A műhelyek számát illetően máig a Tokoname számít a legnagyobb japán kerámiának. Alapvetően magas hőfokon kiégetett hamumázzal díszített kerámiáról van szó, ami konyhai használati eszközöket, dekorációs eszközöket, bonsai vázákat és építészeti anyagokat is gyárt.
A tokoname tehát nagyon széles stílust ölel fel, de teás szempontból a legjellemzőbb a géppel készített mázas, mindennapi használatra alkalmas teás eszközök és a kimagasló minőségű, természetes alapanyagokkal díszített, vékonyfalú, hamumázas termékek gyártása. Néhány nevet érdemes megjegyezni a Tokoname kerámia múltjából és jelenéből:
Yamada Jozan III., aki elnyerte a Japán Nemzeti Kincs címet, majd fia folytatta a munkáját. Jelentős mester volt Ezaki Issei is.