A mázas Shigaraki teáscsésze 12,5 cm átmérőjű, 8,6 cm magas V. Rakusai Takahashi zodiákus sorozatából, amin nyuszkót láthatjuk, amint hátranéz és emiatt részben megjeleníti a wittgensteini nyúl/kacsa dilemmát is, csak a bajusz kavar be kissé. "Welche Thiere gleichen einander am meisten?"
„Die folgende Figur, welche ich aus Jastrow entnommen habe, wird in meinen Bemerkungen H-E-Kopf heißen. Man kann ihn als Hasenkopf, oder als Entenkopf sehen. Und ich muss zwischen dem ›stetigen Sehen‹ eines Aspekts und dem ›Aufleuchten‹ eines Aspekts unterscheiden.“
A shigaraki kerámia Rakusai Takahashi műhelyéből, annak negyedik generációjától. A harmadik generáció, a kulturális örökség apától itt látható egy munka.
IV.Takahashi Rakusai 四代 高橋楽斎 1925-ben született, és 1975-ben a családi műhely irányításának átvételével vette fel a nevét. A Rakusai műhely nagyon népszerű Japánban és Nyugaton egyaránt, köszönhetően annak is, hogy tanított az Egyesült Államokban. Minden lényeges japán kiállításon megjelent és kiállított.(Nihonbashi Mitsukoshi, Takashimaya, Kobe Sogo).
A Rakusai műhelyt 2010 óta vezeti az ötödik Takahashi Rakusai (Takahashi Kōzo 1954 - ).
Ő is a Shigrakai Kerámia Kutató Intézetnél nyerte el diplomáját 1975-ben. Az Élő Nemzeti Kincs Arakawa Toyozō (1894-1985) vezetésével egy művészeti csoportot alakított. Első egyéni kiállítása Takashimaya Áruházban volt Osakában 1984-ben, ezt követően hosszú listán tudnánk csak felsorolni egyéni és csoportos kiállításait. A Japán alapítvány világkörüli turnéján Magyarországon is láthattuk lánya Yoshiko munkáit.
Előfordul egyébként, hogy Ötödik Rakusai a Negyedik még élő keramikus kalligráfiájával rajzolt dobozba csomagolja darabjait.
Negyedik Rakusai öccse a 2011-ben elhunyt Takahashi Shunsai 高橋春斎 miután nem vehette át a családi műhelyt, sajátot alapított és Shingaku kerámiával foglalkozott, az ő darabjai is nagyon keresettek a piacon.
Nyuszkó egy családi nyuszink volt aki matuzsálemi kort ért meg.