Oribe matcha teáscsésze Hidehito Hayashi műhelyéből. Hayashi egy ismert Shino 志野焼 keramikus, a shino pedig sok szakértő szerint az Oribe ikertestvére, (fehér Oribe), amiről itt írtunk részletesen.
Hayashi a Momoyama műhelyben éget a Gifu prefektúrában lévő Toki városban. Itt található a Motoyashiki műhely is, ami a shino - oribe legfontosabb műemléke, egy antik kemence, ami tulajdonképpen több kemence együttese. Az egyik a Renboshiki Noborigama (sokkamrás kemencerendszer) a másik az Oh-gama (egykamrás kemence). A Renboshiki Noborigama a Mino terület legrégebbi kemencéje híres arról, hogy itt született az Oribe kerámia. Mivel ez a Momoyama korban történt, erre hivatkozik a csésze műhelyének neve és maga a csésze is.
A Momoyama korban a tea szertarás és a teával való ügyködés nagyon népszerű lett egy háborúktól és bizonytalanságtól terhelt korban, ami Japán egyesítéséhez és a kora újkori Japán létrejöttéhez vezetett. Ebben az időszakban a Mino volt a legnagyobb japán kerámiagyártó központ, ami a tea hatására új stílusokat hívott életre. Ezek a Mino kerámiák, más néven Mino-Momoyama kerámia:
A Setoguro nagy vastartalmú mázzal készül, ami az égetés során vörös színűre vált, de amikor a tárgyat kiveszik és gyorsan lehűtik, az egyébként barnára váltó máz éjfekete színűre változik. A sárga kiseto termékek sárga mázát hamumázzal díszítik. Míg a setoguro csakis matcha csészékben ölt testet, a kiseto a teljes konyhai felszerelés tárgyaiban megjelenhet. A shino érdekessége a kövér, áttetsző világos máz, ez volt az első fehér máz Japánban és az első kerámia, amit festéssel, motívumokkal díszítettek. Az Oribe mindennek a hagyománynak a játékos továbbfejlesztése egy korabeli művész - harcos- divatdiktátor Furuta Oribe alkotó munkája eredmáényeképpen. A naif jellegű oribe sokféle stílusárnyalatban fordulhat elő, az itt látható csésze az ún Yahichida Oribe az az irányzat, amikor a tárgyat alapvetően a krémszínű alapmáz uralja és csak foltokban jelenik meg a jellegzetes zöld Oribe máz. A csésze nagyobb részét itt elfoglalja a történetmesélés, ami lényegében megegyezik az itt általunk elmondottakkal.