Raku technikával készített csésze. Használat után langyos vízzel mossa el és puha ruhára fordítva szárítsa.
Ohi cukormáz chawan japán matcha teáscsésze
A cukormáz, sem az égetett tejkaramell, vagy Créme Brulée nem szerepel a tárgy hivatalos nevében, ezt csak minden mindegy alapon illesztettük hozzá.
1920. április 20-án született és az őt megelőző nagymester Ippei Ohi alatt tanult, akinek nevét halála után átvette.
Díjat nyert az Ishikawa Prefektúra Kerámia Kiállításon 1974-ben és 1979-ben, de a sort folytathatnánk számos kiállítással, külföldi hivatkozással és számos esetben diplomáciai ajándékként választották ki műveit.
Az itt bemutatkozó chawan 12 cm átmérőjű, 7,5 cm magas, lényegében ámbra mázas raku csésze, amiről bővebben itt olvashat.
Akinek nincs erre ideje, annak elmondjuk, hogy bár az Ohi egy Raku jellegű kerámia, de nem a rakuból a Sen no Rikyu által a teaszertartásba bevont koreai eredetű raku kerámiából jött létre, hanem attól jóval régebb, vélhetően legalább 1000 éve gyakorolt technika. A Kanbun kor hatodik évében (1661-1673) Chozaemon az akkor már híres Senke keramikus Maeda Tsunanori nagyúr szolgálatába állt Ohi-cho "városában" a mai Kanazawától északra és egy műhelyet épített. A műhelyben használt agyagot Kasugayama határában bányászták és a Sen Soshitsu által is tervezett tetszetős tea tárgyakat a Hokkoji Templomnak szállították.
Az Ohi cukormáza, vagy ámbra máza kisebb-nagyobb eltérésekkel élénk, ragyogó narancsos egészen a sárgával bezárólag. Méretben a raku tárgyakat követi, egy árnyalatnyival nagyobb.