Kék szalag seto chawan matcha teáskészlet
Seto teáscsésze, ami Reikichi Kato (1953- ) műhelyében született, 12.5 cm átmérőjű, 6.7 cm magas. Kato kétszer nyerte el a Nitten Japán Művészeti Kiállítás fődíját a kék szalagot.
A Nitten 1907 óta működik öt szekcióban: japán stílusú festészet, nyugati festészet, szobrászat, kézművesség, kalligráfia.
A seto yaki 瀬戸焼 a legnagyobb, a 13. századig visszakutatható japán kerámiastílus, sok alkategóriával, szubkultúrával.
A Seto magas hőfokon égetett kerámia, amit különféle stílusokban művelnek Japánban Seto (Aichi prefektúra) és Mino (Gifu prefektúra) környékén. Ezeken a területeken a XIV. század óta foglalkoznak kerámiával, ami Japánban nem is számít annyira réginek, csakhogy a Seto volt a modern korig az egyetlen japán kerámia, amit mázzal égettek. A "Seto" tehát magát a várost és a kerámia kezelési módszert, stílust is jelenti. Setoban égettek először hamumázas kerámiát, ami azt jelenti, hogy a mázat, a fatüzes kemencében a kerámiára visszahulló és megolvadó pernye, hamu képezte.
A seto egy nagy zárójel a japán kerámiában, ami közrefogja többek között a shino, az oribe stílusú kerámiát és a sok színű setot, ami lehet sárga, kék, fekete, Setoguro (瀬戸黒) nem is szólva a sokkal ritkább tenmoku mázakról. Szóval seto sokféle van és kis idő elteltével, ha Ön előtt egymás mellé teszünk két látszatra egyforma fekete csészét, Ön is meg fogja tudni mondani, melyik a raku és melyik a seto.