Naspolya máz Hagi chawan teáscsésze Shibuya Deishi 渋谷泥詩 műhelyéből (Odaiba műhely 御台場窯).
Naspolya mázas (biwa-yu)
A hagi kerámia alapanyaga és alapagyagja háromféle agyag, szürke, alacsony vastartalmú, kaolinos fehér, és vörös vasas agyag keveréke. A masszív kavicsos abszorpens alapra vastag máz kerül, ami alapvetően kétféle.
Az Oni Hagi a jól ismert, magas hőfokon égetett Kyūsetsu fehér cukormáz világa, legalábbis itthon erre asszociálnak a népek, amikor fehér hagi kerül elébük. A másik, amit talán kevésbé értenek még az érdeklődők a ‘biwayū’, avagy biwa iro 枇杷色, azaz naspolya máz, ami finom, csaknem áttetsző, narancsos-barnás rejtélyes az alapagyag színét is előre engedő ruházat. Ez is lehet ráncos, mint a csizma és szaténes egyenletes. Először is a naspolyán nem az őszi szomorúbarna naspolyát, hanem a vidám kakigyümölcs narancsát idéző színt értjük. Nekünk is van ilyen fánk, amikor tavasszal érik a gyümölcse, el nem mozdulnánk alóla. Az áttetsző naspolya máz fa hamu és föld hamu máz. Ez annyit jelent, hogy különféle fák (fenyő tölgy, japán tölgy stb) hamuját oldják fel, amihez földpát ásványokat kevernek. Az égetés során finom beige-narancs szín alakul ki, amit a teás körökben nagy becsben tartanak, mert nagyon jól érik.
Shibuya Deishi 渋谷泥詩 (1928-2017) a Hagi kerámia egyik doyenje volt, munkái ma is nagyon népszerűek a gyűjtők és a felhasználók között egyaránt. Hosszú karrierje során számtalan díjat és elismerést kapott, a Hagi kiállítást 5 alkalommal, a Yamaguchi-prefektúra szintű kiállítást 3-szor, a kortárs japán Chugoku körzeti kiállítást szintén háromszor nyerte meg.
A Japán Kortárs Képzőművészeti seregszemle kínai tagozatán háromszor mutatták be munkáit.
Meghívták a 18. Kortárs Képzőművészeti és Művészeti Kiállításra.
1984-ben Nemzetközi Művészeti Kulturális díjat kapott. 1990-től a Hagi Kézműves Egyesület elnöki szerepét töltötte be. A jellegzetes oni hagi mázzal 30 éven át kísérletezett, végül a szalmából égetett hamu mázat használta. Munkái azonnal felismerhető, egyedi, finom, éteri stílusban készültek, a hagyományos Hagi esztétikát fűszerezik kortárs jegyekkel.