Hagi chawan japán matcha teáscsésze Hayashi Koyo műhelyéből. 13,8 cm átmérőjű, 8,8 cm magas csésze.
Hayashi Koyo 林紅陽 1941-ben született a hagi kerámia központjában Yamaguchiban. 25 éves korától kezdve 11. Saka Koraizaemon felügyelete alatt tanult és gyakorolt. Saját műhelyét 1974-ben indította el.
A hagi hét élete sorozatban a Hagi kerámia sokszínűségét mutatjuk be. Az itt látható máz a fehér hagi 白玫金 (fehér rózsa arany)
Már láthattuk a selymes, krémes egyöntetű hagi fehéret, ez viszont a repedezett, (crackle) máz (hagiul? kannyu), ami alól, mint vékony hó alatt a fű, átlátszik, kikandikál a kevert kavicsos alapagyag. Rejtett és mégis látszik.
Az osztott, masszív talp jellegzetes Hagi elem és az értékesebb darabok sajátja. Az egyöntetű, már-már egyértelmű csésze közelről mozgalmas tájképpé válik, amit visszafogozz csillogással jutalmaz meg a fedő üvegmáz.
A mikroszkopikus repedéseken beszivárog a tea és évek alatt finom patinát épít a máz alá, ami külön értéket jelent. “Hagi nanabake” Természetesen itt is érvényes a praktikus legenda, miszerint a csésze őrzi a benne elfogyasztott teák ízét.
A Hagi sármját (charme) látszólag a máz adja, pedig valójában az alap agyag és a máz kettőse. Az agyagok "Mishima”, “Mitake,” és “Daido” külön és keverve is megjelennek. Létezik tégla szerű, könnyű, sima agyag rajta általában rózsás-vöröses mázzal, sötétbarna, nehéz agyag és ezek kavicsos keveréke, ami bármilyen nehéz és vastag mázat elbír.
A vágott talpról “kirikodai” talán már elmondtuk, de legyen itt ismétlésnek, hogy megemeli és stabilan tartja a szokásosnál nagyobb 13-15 cm csészéket, de a legenda szerint a keramikusok tették így értéktelenné a darabjaikat, hogy közemberek is hozzájuthassanak.