A nyulakopter 4. Rakusai Takahashi chawan japán matcha teáscsésze
A Shigaraki kerámia játékos jelképe a nyestkutya, amibe lépten nyomon belebotlunk, ha a kerámiaműhelyek között sétálunk, százával kínálják a kalauznak, rendőrnek stb öltöztetett kerámia tanukikat, de van lány, feleség és minden más. A tanuki szerencsét hoz, ezért ma már szinte minden üzlet előtt felbukkan. Ezen a shigaraki csészén ellenben nem tanuki van, hanem egy nyúl karikatúra. A csésze 12,3-12,0 cm átmérőjű, 8,6 cm magas. és 4. Rakusai Takahashi műhelyében készült.
Az első Takahashi keramikus Takahashi Tozaemon volt 1830 körül. A család valóban átörökítette és megmentette az ősrégi Shigaraki hagyományt, ami egyike a hat ősi japán kerámiaközpontnak. Ennek elismeréseként a 3. Rakusai mestert Fontos Kulturális Örökség címmel tüntették ki. A Takahashi család stílusjegye az elnagyolt rusztikus díszítés és a fatüzes jegyek használata, amit üvegmáz fed. 4. Rakusai Takahashi Shiga prefektúra kézművese és a Shigaraki Kerámia Művész Egyesület elnöke volt.
IV. Takahashi Rakusai 1925-ben született Shigarakiban. A Takahashi család (továbbá az Ueda család) a legrégebbi kerámiaműhelyek közé tartozik és különösen a második világháború után rengeteget tett a shigaraki tradíció megismertetéséért. 4. Rakusai 1976-ban vette át a családi műhely vezetését, majd 2010-ben adta tovább legidősebb fiának V. Kozo Takahashinak (született 1954 - ), aki jelenleg a műhely vezetője.
Az igazolás is szép leírás a shigaraki kerámiáról, a kis füzeten a csésze eredeti ára is látható. hmmm.