Használjon 75Co -ra visszahűtött lágy, tisztított vizet, 7-8 gramm teát, előmelegített teaszettet.
Készítsen 1-1,5 perces felöntéseket, két intenzív, egy erős, de lágyuló, majd további három "híg", de édes felöntést kap. A felöntésekhez használjon egyre forróbb vizet egészen 90-95 Co-ig. Felbontás után gondosan lezárva tartsa hűtőszekrényben 5 Co-on.
Eszközöket a shincha elkészítéséhez japán tea kellék kínálatunkból választhat itt és itt.
Tökéletes egyensúly a frissítő íz és a lágy édesség között. A száj boltozatán bomlik ki sok friss, üdítő virággal. Hosszú utóíz.
Tipikus Omi Tsuchiyama tea. Ez az Omi tea egyik termőterülete, részleteket lásd itt.
Minden Asamiya teára jellemző, hogy elegáns letisztult, végeredményben sokkal finomabb, mint a már megszokott és szeretett többi japán tea. Ez a finomság megfelelő befogadóközeget is kíván. Eddig az volt finom, ami erősen, harsányan, akár sűrűn meg tudta mutatni, mi az a sencha, mostantól át kell hangolni magunkat.
Koku ○○○ ● ○○○ frissítő íz
Umami ○○ ● ○○○○ fanyar
A tea neve a Man'yōshūra hivatkozik, (万葉集, szó szerinti fordításban "Tízezer levél gyűjteménye"), ami a legrégebbi japán waka költészeti antológia 759-ből a Nara korszakból. A Man'yōshū 20 kötetben 4,500 waka verset tartalmaz három műfajban:"Zoka", úti és ünnepi dalok; "Somonka", szerelmes énekek és "Banka" gyászdalok.
A verseket arisztokraták, császárok, hivatalnokok, katonák, parasztok, írták, 2100 vers szerzője ismeretlen.
Nagy örömmel mutatjuk be Önöknek az Asamiya senchákat. Tizenhét év alatt sok-sok termelőt és teatájat képviseltünk és mutattunk már be, de sosem vártuk nagyobb izgalommal egyiket sem, mint ezt most. Ennek elsősorban az az oka, hogy a terület, a fajták olyan szerencsés, különleges elegyet alkotnak, amilyet talán sehol máshol nem. Ujiban matcha a matcha, Yaméban gyokuro a gyokuro, Kagoshimában kabusecha a kabusecha, az ember pont azt kapja amit vár, persze ezer színben, változatosan. A Shigában fekvő Asamiyában viszont olyan ötvözetet és színt kap a tea, ami elgondolkodtat, kísérletezésre csábít és legfőképpen örömmel tölt el. A vidék minden jel szerint valóban Japán legrégebbi teatermő területe, a hagyomány szerint Saicho (Denshi daishi) nevű szerzetes hozott többféle teamagot magával kínai útjáról Enryaku 24. évében, 805-ben, amit a Hiei hegyen Otsu falu mellett ültettek el és kezdtek nevelni. A híre mellett viszont az íze is különleges, így az 1200 éves tradíció nagyon is élő és keresett a teabarátok körében.
Amit mi itt Asamiya teának nevezünk tulajdonképpen inkább Shiga, vagy Omi tea, aminek három nagy termőterülete van:
Várhatóan a teljes termékpalettát bemutatjuk különös tekintettel az itt fő terméknek számító banchára. Mivel már kóstoltunk innen csúcsteákat, most pont a közepébe vágunk, ha az jó, akkor minden jó lesz.
A termőterület jellegzetességeit és történetét itt mutatjuk be Önöknek.