Használjon 70Co-ra visszahűtött lágy, tisztított vizet, 8-9 gramm teát, előmelegített teaszettet. A felöntés idejét válassza meg saját ízlése szerint, egyre forróbb víz használatával, egészen 90-95 Co-ig. Két intenzív, egy erős, de lágyuló, majd további három "híg", de édes felöntést ad.
Első felöntés: 1 perc 70Coon, második felöntés: 15-30 mp 75Co-on, harmadik felöntés: 1 perc 85Co-on
Eszközöket a tea elkészítéséhez japán tea kellék kínálatunkból választhat itt és itt.
A bancha az első szedést megelőző kora tavaszi karbantartó szedés teája. Tavalyról, vagy régebbről maradt, öreg, szúrós, a fent hamarosan kinyíló rügyhöz képest harmadrangú. Meggőzölik, (Kyotóban sütik) és a napon szárítják, avarszerű külsőt vesz fel, mint a Shou Mei a kínai fehérek között. A bancha fontos a télen elkényelmesedett elzsírosodott szervezetnek, ásványi anyagokat pótol és lúgosít. Másutt banchának neveznek minden nagylevelű teát, így történhetett, hogy a késő tavaszi, nyári zöld teákat is banchaként kezdték azonosítani Nyugaton. Tehát banchának is nevezik, de igazi neve a kawayanagi annak a teának, amit a növény fejlődésének nyári fázisában szednek és készítenek és a mindennapi fogyasztás kritériumainak megfelelő egyszerű, olcsó tea. Ez a zöld tea. Japánban a tea szeptember, októberre már éves ciklusa vége felé közelít, készül a virágzásra, csökken az ereje, produktív vitalitása. A tea égöv délebbi körein könnyen elképzelhető az évi 4-5 szedés, amiből legalább kettő különleges minőséget ad, itt nem. Mégis a nyári, másod-, harmadszedés, vagy az őszi utolsó egy külön teában ölt testet, ez a kawayanagi.
70 Co-os tisztított vízzel, senchaként kell elkészíteni, 1-1,5 perces felöntésekkel.
Belépés a kawayanagi világába itt>>>>>
A bancha szó szerint közönséges (mindennapi) teát jelent, a kawa(yanagi) jelentése őszi, vagy bíbor fűz.
A yanagi teák húsosak, testesek, lúgosak, rostanyagai kétszeresen múlják felül egy sencháét, de mivel a teát itt nem esszük, ez nem előny. Gyengébb, általában 2% a kodffeintartalma, tehát a kávééval megegyező, kevesebb az aminosav és magasabb a C-vitamin tartalma. Egy szó, mint száz, a kawayanagi, alias bancha tulajdonképpen késő nyári, őszi, már fáradó tea nagy, sokszor osztályozatlan levelekből, esetenként szárakból.
A kawayanagit azért szeretik, mert
Mindez nem menti fel a kawayanagi banchát az alól, hogy
Meg kívánjuk jegyezni továbbá, hogy az Európában kapható zöld teák túlnyomó többsége tulajdonképpen kínai, esetleg japán eredetű, késői szüretből származó kawayanagi bancha, aminek osztályozatlan, nagy és sötétzöld leveleit tovább homályosítják az aromák. A makrobiotikai és más hagyományos technikákat előnyben részesítő iskolák nagy becsben tartják a banchát, de az így bemutatott teákat fogalmilag sokszor keverik szárteákkal és más sütött teákkal. Úgy tűnik, hogy a makrobiotika a nagy rosttartalmú, sütött teákra gondol, ha banchát emleget, elkészítését pedig nem felöntve, hanem főzve ajánlja.
Felnyitás és használat után tartsa lezárva, fémdobozva zárva hűtőszekrényben 5 Co -on! Teakészítés előtt vegye elő a hűtőszekrényből és várja meg, amíg felveszi környezete hőmérsékletét. Legjobb a vásárlást követő 6-8 hónapban. A csomagoláson látható lejárat a tea friss karakterének megőrzésére vonatkozó gyári ajánlás, minőségét egyebekben két évig megőrzi.
Eszközöket a tea elkészítéséhez japán tea kellék kínálatunkból választhat itt és itt.
További írások és tanulmányok találhatóak a japantea.hu oldalon.