A fahéjat őrlés után használja a szokott módon.
A fahéj örökzöld növény, ami Lauracee családjába tartozik, és Sri Lankán, az indiai szubkontinens partvidékén és Malajziában őshonos. A 15 méter magasra növő fa kérgének belső része adja a fahéjat.
Itt igazi, eredeti ceyloni fahéjrudat ajánlunk három formában.
A feldolgozás során a legalább 3 éves ágakat vágják le, majd lefejtik róluk és összetekercselik a héjat, ami a száradás során leveti külső kérgét, így kerül a vásárlókhoz a fahéj.
A fahéj számos előnyös élettani hatással rendelkezik. Dióhéjban a legfontosabbak:
Hatóanyag az igazi fahéjban:
0,5-4% illóolaj, fő komponense (65-75%) a fahéjaldehid, valamint kb. 5% eugenol, szeszkviterpén, diterpén (inszekticid cinnzeylanol), fenolkarbonsavak, kumarin, oligomer procyanidin
A kínai fajtában: 1-2% illóolaj, ennek nagy része fahéjaldehid, továbbá szalicilaldehid, metil-szalicilaldehid, benzaldehid, metil-kumarilaldehid, ánizsaldehid, kumarin, benzoesav, szalicilsav, fahéjsav, 8-12% nyálka-poliszaharid, 2-3% cserzőanyag
best before 2024. október Balra a ceyloni királynő, Cinnamomum zeylanicum Nees. avagy cinnamomum verum, jobbra pedig a kínai Cinnamomum camphora (L.) Sieber, avagy cassia. 2008 óta az Európai Élelmiszeripari felügyelet mérgező és vese, illetve májkárosodást előidéző karcinogén anyagként tartja számon a kumarint, ami nagy mennyiségben fordul elő a fahéjban. A kumarinra vonatkozó maximális ajánlott napi bevitelt 0,1 mg/1 kg testsúlyban határozták meg, ez egy 50-80 kg súlyú felnőtt esetében 50-80 gramm fahéj elfogyasztását jelenti. A kínai fahéj kumarin tartalma nagyon változékony és magas, ezért fogyasztása nagy mennyiségben nem ajánlott.
A Cinnamomum verum kumarin tartalma jellemzően kevesebb mint 100 mg/kg, ezért határozták meg a fent említett határértéket. Mi a képeken látható igazi fahéj tört változatát adjuk, amit nagyon könnyű kézzel elmorzsolni, vagy akár házi körülmények között is megőrölni. Egész, 15 cm hosszú fahéj csövet külön árulunk.